Платитимемо більше на 15 чи 50%? В Україні підвищать тарифи на воду у 2024 році

Читать на русском
Автор
В Україні підвищать тарифи на воду Новина оновлена 04 березня 2024, 13:18
В Україні підвищать тарифи на воду. Фото Колаж

У кожному місті – це своя вартість

В Україні збитки водоканалів загалом досягли 8 млрд гривень, тому підвищення тарифів на воду неминуче. У середньому ціни мають бути підняті на 15%, але щоб покрити збитки та витрати, це має бути 45-50%.

Про це сказав президент Асоціації водоканалів Дмитро Новицький, пише ТСН. За його словами, для кожного міста це своя ціна, яка розраховується та встановлюються у два етапи.

"У кожному місті – це своє питання та своя вартість. Надаються розрахунки, перевіряються фахівцями НКРЕКУ і потім встановлюються у два етапи. Першим етапом схвалюються, вводяться в режим обговорень, а потім встановлюють. Були опубліковані за деякими містами схвалення розрахунків. Це означає, що пішов процес обговорення", — сказав Новицький.

Очікувалося, що вже до 1 квітня у всіх водоканалах буде встановлення тарифу. Президент Асоціації наголосив, що середнє зростання, наскільки мені відомо, має відбутися приблизно на 15%, хоча це не покриває всіх витрат водоканалів.

"На наш погляд обґрунтування, в середньому по Україні має відбутися зростання в середньому на 45-50%. Тим більше, це стосується міст, які ближче до бойових дій. Там ситуація ще складніша. Ще одним фактором зменшення надходжень у водоканали є відтік споживачів. Там менше стало людей, менше відпускається вода, менше надходжень на рахунки підприємств", — сказав він.

Новицький додав, що збитки водоканалів досягли 8 млрд гривень. У той же час, недофінансування наших систем забезпечення по галузі в цілому – 18 млрд. грн.

"Тому суспільство має вирішити, де саме шукати гроші на підтримку галузі – якщо не тариф, має бути підтримка з бюджетів", – додав він.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, що після закінчення опалювального сезону в Україні можуть бути підвищення двох тарифів — на газ та електроенергію.