Про що свідчить увімкнена лампочка ABS на панелі приладів авто: причини та як це виправити

Читать на русском
Автор
925
Про що свідчить увімкнена лампочка ABS на панелі приладів авто: причини та як це виправити Новина оновлена 08 квітня 2024, 15:10

Його загоряння говорить про небезпеку

На панелі приладів в автомобілі в будь-який момент може щось увімкнутися. Одним із таких є індикатор ABS (антиблокувальна система, прим.).

"Телеграф" розповідає, чому може загорітися ABS та що треба робити, якщо вже таке сталося. Одразу зазначимо, що це свідчить про серйозну небезпеку, яка одразу потребує вирішення.

Причина увімкнення ABS та як це виправити

Індикатор ABS на панелі приладів автомобіля загоряється, коли система антиблокувального гальмування виявляє проблеми або несправності. Це важливий сигнал, який вказує на можливість проблем з гальмівною системою автомобіля, яка впливає на безпеку їзди.

По-перше, якщо рівень гальмівної рідини в системі ABS занадто низький, це може спричинити активацію індикатора ABS. У такому випадку необхідно перевірити рівень рідини в баку гальмівної системи і, якщо він низький, додати відповідний обсяг рідини до досягнення потрібного рівня.

Несправності давачів коліс. Давачі коліс відповідають за вимірювання швидкості обертання кожного колеса. Якщо один з давачів вийде з ладу або його сигнал перерве, це може призвести до активації індикатора ABS. У такому випадку необхідно перевірити давачі коліс та виправити будь-які проблеми, які виявлені.

Несправності в проводах або коннекторах. Погані з'єднання або обриви в електричних проводах або коннекторах можуть призвести до несправностей в роботі системи ABS і активації відповідного індикатора. В цьому випадку рекомендується перевірити електричні з'єднання, виправити будь-які проблеми з проводами і перевірити, чи підключені всі коннектори належним чином.

Проблеми з модулем керування ABS. Якщо жодна з вищезазначених причин не знайдена, то можливо, що проблема полягає в модулі керування системою ABS. У такому випадку необхідно звернутися до кваліфікованого механіка або сервісного центру для діагностики і ремонту системи ABS.

Пам'ятайте, що ігнорування індикатора ABS може призвести до погіршення контролю над автомобілем під час гальмування, особливо на мокрій дорозі. Тому важливо негайно вжити заходів для вирішення цієї проблеми, щоб забезпечити безпеку себе та інших учасників дорожнього руху.

Раніше "Телеграф" розповідав про те, що робити, якщо загорілась помаранчева "пилка" або "кардіограма". В жодному разі не ігноруйте їх.