Машина скаже вам дякую: що має перевірити кожен водій у спеку перед поїздкою

Читать на русском
Автор
1371
Авто
Авто. Фото Згенеровано ШІ ("Телеграф")

Перевіряйте це кожен ранок, і машина скаже вам дякую

Літня спека — справжнє випробування не лише для водіїв, але й для автомобілів. Щоб ваша поїздка була безпечною та комфортною, а машина служила довго і надійно, варто приділити їй трохи уваги перед виїздом.

Ось кілька ключових моментів, на які слід звернути увагу, коли стовпчик термометра підіймається вгору. Розповідаємо, які дії турботливий водій має перетворити на щоденну рутину.

Тиск у шинах: головний пункт перевірки

Найважливіше, про що слід пам'ятати в спеку — це контроль тиску в шинах. Коли температура повітря зростає, тиск у шинах також підвищується. Це може призвести до надмірного зносу шин, погіршення керованості автомобіля та навіть до розриву шини під час руху. Перевіряйте тиск у шинах щоранку перед виїздом, коли вони ще холодні.

Якщо тиск перевищує рекомендовану виробником норму, обережно спустіть трохи повітря. Пам'ятайте, що оптимальний тиск може відрізнятися залежно від завантаження автомобіля.

Рівень охолоджувальної рідини

У спеку двигун працює на межі своїх можливостей. Перевірте рівень охолоджувальної рідини та переконайтесь, що він відповідає нормі. Низький рівень може призвести до перегріву двигуна.

Стан акумулятора

Висока температура прискорює процес випаровування електроліту та може призвести до швидкого розряду акумулятора. Перевірте рівень електроліту та стан клем.

Робота кондиціонера

Переконайтесь, що система кондиціонування працює ефективно. Це не лише питання комфорту, але й безпеки, оскільки прохолодне повітря допомагає водію залишатися зосередженим.

Рівень моторного мастила

У спеку двигун потребує ефективного змащення. Перевірте рівень масла та його якість. Якщо масло виглядає темним або брудним, можливо, настав час його замінити. Для спекотного періоду потрібне мастило більшої в'язкості.

Паркування в тіні

Якщо є можливість, паркуйте автомобіль у тіні. Це допоможе зменшити нагрівання салону та зберегти лакофарбове покриття авто.

Раніше "Телеграф" також розповідав, як швидко охолодити авто, якщо кондиціонер не працює. Є кілька легких та ефективних способів.