"А раптом після кордону ноги пристебнеш?": ветерана війни на протезах ледве випустили з України
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 2339
![Олег Симороз](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/8/8c/a6fe3c73-7c91540cf2bf81633bc7f604127108c8.jpg?v=8725_2)
Не всі українці визнали дії прикордонника правильними
На кордоні України із Польщею стався невеликий конфуз. Співробітник прикордонної служби відмовився пропускати ветерана української війни з обома ампутованими кінцівками, поки він не надасть висновку лікарів.
Про ситуацію розповів сам поранений український воїн Олег Симороз. У мережі думки щодо поведінки прикордонника розділилися.
"Проходжу кордон. Даю паспорт та військовий квиток, де зазначено, що "знятий з військового обліку". Пан прикордонник: а є медичні документи? Я: показую на нижні кінцівки. Прикордонник: не ну я бачу, але все одно", — пише Олег Симороз.
Колишній військовий зазначив, що чекав на дозвіл перетнути кордон близько години. Співробітник ДПСУ забрав його військовий квиток з іншими документами та пішов перевіряти.
20 жовтня 2022 року на кордоні Донецької та Луганської областей у Серебрянському лісі, що неподалік Кремінної, Симороз був тяжко поранений. У колишнього українського захисника ампутовано дві ноги й обидві вище за коліно. Попри те, що це найскладніша ампутація при протезуванні, йому поставили два протези. Але навіть попри це прикордонник зажадав від чоловіка медичних документів.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/f/2e/dd6b2a64-837690ffc07eca70829dad2416d962ef.jpg?v=8148_1)
У мережі поцікавилися, чи це обов’язкова процедура для проходження кордону навіть інвалідам. Коментатори припустили, що у будь-якому випадку ведуться облікові документи, в яких слід зазначати підстави для виїзду за кордон.
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/a/7d/1b58b28f-967b4acffd14c3287eb2ebd1228c47da.jpg?v=8209_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/1/fd/bec0081a-88a36b360e193c91e88df942c08effd1.jpg?v=8212_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/b/db/169f0acd-f06ae68aaf22cecb4ca5d306afbb5dbb.jpg?v=8216_1)
![](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428-*/d/db/2d3afbb8-c38e19d583064d1b7affab04f577ddbd.jpg?v=8219_1)
Раніше "Телеграф" розповідав про те, що ухилянт із Києва прикинувся нігерійцем, щоб виїхати з України. На кордоні на нього чекав неприємний сюрприз.