Через російські обстріли тарифи на світло зростуть: українцям озвучили терміни

Читать на русском
Автор
1006
Через російські обстріли тарифи на світло зростуть: українцям озвучили терміни Новина оновлена 25 березня 2024, 15:57

Росіяни хочуть влаштувати блекаут у містах біля лінії фронту

Через російські удари по українській енергетичній інфраструктурі може піднятися тарифи на комунальні послуги. Насамперед це стосується електрики.

Як розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко в ефірі Новини.LIVE, подальша руйнація об’єктів призведе до того, що тарифи на електрику підвищать. Можливою вартістю експерт називає 3,5 грн/кВт-год.

"На початку війни вони (росіяни, — ред.) хотіли повністю занурити Україну в блекаут, то сьогодні вони трохи поміняли стратегію, але хочуть занурити в блекаут наші всі прикордонні області. Не лише в блекаут електричний, а й у блекаут тепловий", — сказав він.

За його словами, окупанти домагаються того, щоб усі прифронтові міста залишилися без води, тепла, електрики та інших систем життєзабезпечення. Попенко каже, що саме це і відбувається у Херсоні, Харкові, Сумах, Запоріжжі та інших містах.

Експерт додав, що все це вплине на тарифи на комунальні послуги в Україні та зазначив, що директор Укргідроенерго Ігор Сирота вже говорив про те, що такий крок є необхідним для отримання коштів на ремонт енергооб’єктів.

"У середньому вони планують підняти до 3,5 гривні", — підсумував він.

Раніше "Телеграф" повідомляв, що опалювальний сезон закінчиться раніше, ніж звичайно. Погода дозволяє швидше відключити батареї, а водночас і заощадити на опаленні.