Москва почує складне питання. Про що говоритимуть на майбутніх переговорах США та Росія
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 1148

Про Україну також не забули. Київ очікує серйозна розмова
Майбутньою темою переговорів між США та Росією буде те, на що готов піти Кремль для завершення війни в Україні. Президент Дональд Трамп має серйозний намір покласти край цій війні.
Про це заявив держсекретар Марко Рубіо в інтерв'ю Breitbart News. Він також висловився щодо американської резолюції в ООН, де РФ не називають агресором.
За його словами, США мають намір посадити за стіл переговорів Росію та Україну і знайти відповідь на питання: "Чи зацікавлені ви в припиненні цього конфлікту чи ні?" Наразі більшість і гадки немає, які відповіді пролунають.
"Якщо ви поговорите з кимось у Європі, вони скажуть вам, що Путін не зацікавлений у припиненні війни. Вони сказали, що будуть, за відповідних умов. Ми не обговорювали, які це умови. Отже, наступним кроком є зустрітися з ними знову в якийсь момент, з потрібною групою людей у кімнаті, і почати окреслювати, що потрібно для Росії, щоб зупинити війну", — каже Рубіо.
Держсекретар наголошує, що це ж питання поставлять і Україні, адже у війні залучені обидві сторони. Трамп розуміє, що цей процес може затягнутись і не хоче цього, тому сам ініціює шлях до миру. За словами Рубіо, стратегія Трампа може спрацювати, але завершення війни мають хотіти і Росія, і Україна.
Він наголосив, що резонансна резолюція США в ООН — один з кроків до миру. Цей документ не називає РФ агресором, і фактично згладжує кути, щоб Росія не наклала на нього вето. Таким чином Штати намагаються налагодити стосунки з Москвою. Ба більше ООН має згадати, що одна з її місій — забезпечення миру, а не прийняття сторони однієї з країн.
"Президент Трамп хоче покласти край цій війні. Він вважає, що забагато людей загинуло, і хоче покласти цьому кінець. Відверто кажучи, ми не вважали сприятливим мати щось в ООН, що є антагоністичним до будь-якої сторони. Ми намагаємося залучити цих хлопців до столу. На жаль, Україна не погодилася і вони хотіли рухатися далі по своєму. Потім ми звернулися до Ради Безпеки з нашим компромісом, який, на мою думку, є дуже чесним формулюванням і в основному говорить, що "війна — це жахлива річ"", — пояснив Рубіо.
Раніше "Телеграф" розповідав, що Трамп відповів, чи вважає очільника РФ Володимира Путіна диктатором.