"Крадене солодше": росіяни на окупованій частині Херсонщини почали збирати українські кавуни, українці вже відреагували

Читать на русском
Автор
1871
Кавуни Новина оновлена 05 липня 2024, 19:33
Кавуни. Фото Колаж "Телеграф"

Пропагандисти не згадали, що землі на яких вирощують ці ягоди належать Україні

На тимчасово окупованій частині Херсонської області росіяни почали збирати урожай кавунів. Далі їх планують доставити в регіони РФ, Криму, так звані "ДНР" і "ЛНР". Українці вже відреагували на зухвалі дії окупантів.

Про це стало відомо з сюжету, який знімали російські ЗМІ. У відео кореспондентка каже, що на площі 40 га, очікується урожайність ранніх сортів ягоди від 40 до 45 тонн.

"Приблизно 30% від урожаю направлять в Крим, 40% ДНР і ЛНР. Не обділять кавунами і Росію", — заявила пропагандистка.

Кореспондентка каже, що є один момент. Він пов'язаний з логістикою.

У відео вона також чомусь заявила і те, що "херсонський кавун" є знаковим трендом області, який нібито знають по всій Росії, проте не згадала, що землі на яких вирощують ці ягоди належать Україні.

Українці обурились сюжетом і написали свою думку у коментарях.

Додамо, що за період окупації, станом на 2023 рік врожай кавунів на лівобережжі Херсонщини скоротився на 70%. Причиною цього, як казали окупанти є погодні умови. Проте якщо згадати, як у 2022 році фермери Скадовського району знищували непродані кавуни через відсутність попиту на баштанні культури, логічно, що у 2023 фермери просто відмовились засаджувати поля в тих об’ємах, що були до окупації регіону. Тоді росіяни пообіцяли "відновити галузь", аби херсонських кавунів вистачило на всю Росію.

Раніше "Телеграф" писав, що третє літо відоме українське курортне селище Кирилівка в Запорізькій області знаходиться під окупацією. Росія перетворила один із улюблених відпочинків українців на практично безлюдне місце.